Oslabený Vsetín bojoval, ale do ligy nepostoupil

Volejbalistky VK Austin Vsetín věkové kategorie U22 absolvovaly o uplynulém víkendu kvalifikační turnaj o postup do 1. ligy v Chlumci nad Cidlinou. Den před odjezdem přišli trenéři Jiří a Martina Žůrkovi kvůli zdravotní indispozici o dvě hráčky základní sestavy a do Čech tak tým odjížděl značně oslaben. I přesto podala bojovný výkon a v pětičlenné tabulce obsadila třetí příčku. Do ligy však postupovaly pouze první dva celky.

Nahrávačka Nela Rýzová neodcestovala na kvalifikaci vinou natažené achilovky, univerzálku Dášu Shaposhnyk postihl v pátek zánět středního ucha. Trenéři tak narychlo povolali do týmu teprve 14letou blokařku Nikol Jančíkovou. V sestavě tedy muselo nastat několik změn, což samozřejmě ovlivnilo hru.

I v oslabení dokázal Vsetín v prvním utkání jasně porazit celek Letohradu 3:0 a vstoupil tak do kvalifikace úspěšně. Druhé sobotní utkání se mu ale nevydařilo. Po bojovném výkonu a vyrovnaném průběhu podlehl Červenému Kostelci 0:3.

Nedělní program zahájil Vsetín utkáním s domácím Chlumcem nad Cidlinou. Trenéři učinili do tohoto utkání několik změn v sestavě. Na liberu nastoupila Magda Petřeková a na bloku mladá Nikol Jančíková, Emma Kabeláčová se přesunula z blokařské pozice na smečařskou. Vsetín nastoupil také posílen o Dášu Shaposhnyk, kterou neváhal její tatínek dovézt několik set kilometrů, aby svému týmu pomohla, za což mu patří velký dík. Změny i její účast se projevily na výkonu celého týmu, který svedl velmi vyrovnanou bitvu s domácími hráčkami. Všechny sety se rozhodovaly až v koncovkách a bylo to drama, jak má být. Úspěšnější v něm nakonec byly hráčky z Valašska, které vyhrály 3:1 po setech 28:26, 21:25, 28:26 a 26:24).

V této chvíli byl Vsetín opět ve hře o případný postup, ale čekal jej ještě neporažený tým Volejbalové akademie mládeže Olomouc vedený bývalým reprezentantem Petrem Zapletalem. V první sadě projevila Olomouc svou sílu a zvítězila jasně 25:16. Do druhého setu vstoupil Vsetín daleko lépe a postupně si vytvořil až osmibodový náskok. Ve druhé části setu sice začal soupeř mohutně dotahovat, ale Austinu se nakonec podařilo vyhrát nejtěsnějším možným rozdílem 26:24. I v dalších sadách byly k vidění krásné výměny, ale kvalita a zkušenost Olomouce nakonec převážily a děvčata ze Vsetína prohrála 20:25 a 16:25 a celkově 1:3. V konečné tabulce nakonec skončila na třetím nepostupovém místě za Olomoucí a Červeným Kostelcem.

„Už od minulého týdne, kdy jsme absolvovali poslední turnaj Českého poháru U20, se řada holek potýkala se zdravotnímu obtížemi, nachlazením, kašlem. K tomu se přidaly i vážnější problémy, které nedovolily vůbec odcestovat ke kvalifikaci Nele Rýzové a Dáši Shaposhnyk. To vše výrazně ovlivnilo náš výkon. Všechny holky bojovaly, jak ty ve hře, tak i ty na lavičce, které neúnavně povzbuzovaly své spoluhráčky. Bylo to super, ale nestačilo to. Troufám si tvrdit, že kdybychom byli kompletní, tak bychom do ligy postoupili, ale na kdyby se nehraje.

I přesto, že postup nevyšel, hodnotím celou sezonu pozitivně. Většina hráček zaznamenala velký herní vzestup, v krajském přeboru žen jsme s velmi mladým týmem obsadili druhou příčku, v soutěži U22 jsme pak s téměř stejným týmem skončili také druzí a v Českém poháru U20 jsme ukázali, že můžeme měřit síly s nejlepšími celky z republiky. Dokážeme konkurovat družstvům, které trénují 5-6x týdně, kdežto my z důvodu nedostatku tréninkových hodin ve sportovní hale jen 2x, a navíc na omezeném prostoru. Holky viděly, že tréninkové úsilí přináší ovoce a doufám, že budou mít nyní další motivaci na sobě pracovat,“ uvedl trenér Jiří Žůrek.

Sestava Vsetína: Nikola Holubcová, Vlada Sirenko, Viktorie Škubalová, Emma Kabeláčová, Dáša Shaposhnyk, Magda Petřeková, Agáta Adamcová, Klára Kovářová, Markéta Janošková, Nikol Jančíková, trenéři Jiří a Martina Žůrkovi.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 157 | Posledních 7 dnů: 35 | Poslední den: 5